Idén is úgy tettem, mint tavaly előtt: beszereztem egy SF sorozat jó csomó kötetét, bár ezúttal a Galaktika Baráti Kör kiadványainál egy jóval szerényebb kötetszámmal rendelkező sorozatot választottam, a Kossuth Fantasztikus könyveket (és persze abból sem sikerült az összesre szert tennem, legalábbis egyelőre). Szóval csak szólok, hogy bár eddig is szemezgettem a KF könyvek közül - A Venus-üzlet, Az alagút, valamint az Utópia 14 című könyvekre kell gondolni - de a közeljövőben lesz még belőlük több is. A múlt héten a Facebookon nagy sebbel-lobbal megírtam az ismerősöknek, hogy új bejegyzést tettem a Tufaborra, nevezetesen az Andre Norton: Sargasso a világűrben címűt, ami persze egy baromság volt, mert a bejegyzés A Klau rabszolgáiról szólt, azonban az a négy ismerős szerintem nem nagyon izgatta magát a bakin :) Ennek ellenére úgy éreztem, hogy ki kell köszörülnöm a csorbát, ezért következzék most az említett regény borítóinak gyűjteménye. Még pár szót szólva a Kossuth Fantasztikus sorozatról, azt találom benne kifejezetten jó húzásnak, hogy a szerkesztő, Kuczka Péter mindegyik regény végén ír egy pár oldalas kis tanulmányt, ami többé-kevésbé bemutatja az olvasónak az alkotót, illetve a regényét is besorolja valahová a műfajba, illetve mutat még példákat hasonló művekre is. Ez a kötetvégi ismertető a Kozmosz sorozatban is fellelhető (nem biztos, hogy minden könyvben, sajnos nekem sincs meg az összes, úgyhogy nem tudom leellenőrizni), de a későbbiek során megjelenő regényekből már sajnos száműzték ezeket az esszéket. Szerintem jók voltak.
Néhány szóban megnyilvánulok a regényről is: a Sargasso a világűrben egy kalandos sci-fi történet, nem különösebben kiemelkedő alkotás, de azért szórakoztató - egy könnyed kis mese egy csapat kereskedőről, akik nem is annyira akaratuk ellenére leszállnak egy felderítetlen bolygóra. Azért nem lakatlant írok, mert természetesen a felderítés során kiderül, hogy egyáltalán nem az, sőt, egy igen veszélyes rablóbanda tartja az uralma alatt és nem mellékesen tele van lezuhant és kifosztott űrhajók roncsaival. A zöldfülű főhős, Dane Thorson és leleményes kollégái úgy döntenek, hogy a végére járnak a roncsok történetének és egyben kalózok üzelmeinek is véget vetnek. A Klau rabszolgáinál azért jobb, de amúgy hasonló kategória.
A mellékelt csoda címe: Dane Thorson. És még egy érdekesség, amire ráleltem: az album második képe nem a Sargassohoz tartozik, de igen feltűnően hasonlít a magyar borítóra. Vagy fordítva.
kommentek